Miniprzewodnik po okolicy

Dzień dobry! Bardzo cieszę się z Twojego przyjazdu! Twój komfort jest dla mnie priorytetowy, dlatego przygotowałem niniejszy poradnik, który może okazać się przydatny zarówno przy planowaniu podróży, jak i podczas samego pobytu. Zawarłem w nim informacje na temat poruszania się po Warszawie, a także ważne miejsca w najbliższym otoczeniu apartamentu. Aby z niego skorzystać, kliknij w interesującą Cię zakładkę.

PS Żółte odnośniki najczęściej prowadzą do lokalizacji na mapach Google lub rzadziej do zewnętrznej strony internetowej, na której znajdziesz dodatkowe informacje o poruszanej kwestii.

PS2 Zapraszam Cię też serdecznie do zajrzenia do pozostałych części bloga, w których dzielę się moimi wrażeniami z podróży małych i dużych.

🚏 Transport

Warszawa dysponuje rozwiniętą siatką połączeń realizowanych przez pojazdy komunikacji miejskiej. Spis wszystkich linii, a także planer podróży znajdziesz na oficjalnej stronie Warszawskiego Transportu Publicznego. Dostępne są też aplikacje ułatwiające korzystanie z komunikacji miejskiej – jedną z najpopularniejszych jest serwis Jak dojadę. Wyznaczanie tras wraz ze śledzeniem pojazdów w czasie rzeczywistym umożliwiają mapy Google.

Bilety na przejazdy wciąż można kupić w kioskach, ale coraz popularniejsze są aplikacje biletowe (na przykład moBILET), a także ich moduły zakotwiczone w aplikacjach bankowych. W każdym autobusie i tramwaju, a także na stacjach metra i kluczowych przystankach naziemnych dostępne są też automaty biletowe.

Mam nadzieję, że poniższy spis ułatwi Ci orientację wśród możliwości komunikacyjnych dostępnych wokół apartamentu. Oprócz transportu publicznego, uwzględniłem w nim także inne formy przemieszczania się.

Sukces lokalizacyjny w Warszawie zapewnia bliskość metra. Choć więc apartament nie jest położony w ścisłym centrum miasta, bardzo łatwo i sprawnie można doń dotrzeć za pomocą podziemnej kolejki. Do stacji Słodowiec dojdziesz w około 9 minut (do pokonania jest 600 metrów niemal w linii prostej). Niewiele dalej jest do stacji Marymont (około 13 minut – 950 metrów).

Nie ma więc potrzeby podjeżdżania do stacji metra dodatkowymi środkami transportu publicznego. Także tych jednak nie brakuje.

Nim przedstawię listę przystanków położonych w zasięgu kilku- lub kilkunastominutowego spaceru z apartamentu, wraz z odjeżdżającymi zeń liniami autobusowymi, a także kierunkami, w których zmierzają, winien jestem podzielić się założeniami poczynionymi, aby poniższy spis był bardziej czytelny i przydatny:

 • jeśli autobus zatrzymuje się na więcej niż jednym z wymienionych przystanków, przypisałem go do tego, który znajduje się bliżej mieszkania,
 • pominąłem te kursy, które kończą swój bieg na pobliskiej pętli Marymont, a jest ich całkiem sporo (wtedy w tabeli znajduje się „-”).

Bliskość marymonckiej pętli jest o tyle wygodna, że – w przypadku pojazdów rozpoczynających zeń jazdę – można mieć większą pewność co do zgodności rozkładów jazdy z rzeczywistością. Na jednym z jej przystanków zatrzymują się także autokary międzymiastowe FlixBusa – kto wie, może właśnie jeden z nich przywiózł Cię do Warszawy.

PS Linie dwucyfrowe poprzedzone literą „N” to kursy nocne.

LiniaKierunek z przystanku Metro Słodowiec 03Kierunek z przystanku Metro Słodowiec 04
110CH Łomianki
112CH MarkiNowe Bemowo
116WilanówChomiczówka
156Dworzec Wschodni (Kijowska)Metro Młociny
N02MarysinMetro Młociny
N44Dworzec CentralnyZajezdnia Żoliborz
LiniaKierunek z przystanku Park Kaskada 05Kierunek z przystanku Park Kaskada 06
132Osiedle Derby
134Olesin
186NowodworySzczęśliwice
326Metro Bródno
414Bródno-PodgrodzieInstalatorów
518NowodworyPlac Trzech Krzyży
705Opolska
735Zegrze Południowe
LiniaKierunek z przystanku Park Olszyna 02Kierunek z przystanku Włościańska 01
114Młociny-UKSWBródno-Podgrodzie
303Cmentarz Północny-Brama GłównaPlac Wilsona
N41Młociny-UKSWDworzec Centralny
N91Cmentarz Północny-Brama ZachodniaDworzec Centralny

W pobliżu apartamentu przebiegają też dwie linie tramwajowe.

LiniaKierunek z przystanku Park Olszyna 03Kierunek z przystanku Park Olszyna 04
22WiatracznaPiaski
28Dworzec Wschodni (Kijowska)Osiedle Górczewska
33KieleckaMetro Młociny
35BanachaPiaski
LiniaKierunek z przystanku Metro Słodowiec 05Kierunek z przystanku Metro Słodowiec 06
6GocławekMetro Młociny
17PKP SłużewiecWinnica

Uzupełnienie krwiobiegu transportu publicznego stolicy stanowi system wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo. Sezon trwa od początku marca do końca października.

Najbliższe stacje uszeregowałem pod względem odległości od apartamentu:

System ścieżek rowerowych w okolicy jest zaś dobrze rozwinięty.

Od hulajnóg elektrycznych w Warszawie aż się roi. Niektóre trafiają nawet na drzewa lub do miejskich stawów. Wierzę jednak, że uda Ci się znaleźć nieco bardziej dostępną maszynę. W stolicy dostępne są następujące wypożyczalnie: Bolt, Dott, Lime.

W Warszawie działają wszystkie główne platformy oferujące przewóz osób: Bolt, FREENOW i Uber. Dodatkowo w stolicy funkcjonują inne korporacje taksówkarskie udostępniające własne aplikacje lub przejazdy na telefon.

Apartament położony jest w pobliżu węzłów Broniewskiego i Marymoncka trasy S8. Dojazd samochodem jest więc bardzo wygodny, choć samo przemieszczanie po warszawskim centrum własnym pojazdem, szczególnie w godzinach szczytu, zasługuje na miano sportu ekstremalnego.

Dodatkowym atutem mieszkania jest lokalizacja poza granicą Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Auto możesz zaparkować więc bezpłatnie na jednym z miejsc wzdłuż ulic otaczających blok.

Alternatywą wobec prywatnego samochodu może być auto na minuty. W Warszawie działa kilka wypożyczalni, a dostępność ich pojazdów jest zazwyczaj duża. Najpopularniejsze aplikacje carsharingowe dostępne w stolicy to: 4Mobility, Panek, Traficar.

🛍️ Zakupy i usługi

W najbliższej okolicy apartamentu aż roi się od mniejszych lub większych sklepów spożywczych. Aby ułatwić Ci pozyskanie najpotrzebniejszych produktów, przygotowałem listę lokali usługowych z podziałem na podstawowe kategorie produktów.

Podane przy nich odległości zakładają poruszanie się pieszo najkrótszą dostępną trasą i zostały przedstawione w oparciu o dane serwisu Google Maps. Wymieniłem je, rozpoczynając od najbliższych, zaś dystans w większości przypadków nie przekracza kilometra.

W zasięgu wzroku zadomowiła się Biedronka, którą od drzwi wejściowych bloku dzieli jakieś 60 metrów – na tak krótki dystans aż szkoda zakładać buty!

Negujący plagę kropkowanych owadów w polskim handlu detalicznym także znajdą sklep pozostający w zasięgu kilkuminutowego spaceru:

Jak nie Biedronka, to Żabka, a nawet dwie! A poza nimi jeszcze kilka drobnych punktów handlowych:

Świeże pieczywo na śniadanie? Proszę bardzo:

Okolica serwuje również alternatywę dla marketowych działów z warzywami i owocami, mięsem czy rybami:

W razie potrzeby w najbliższym otoczeniu apartamentu nie brakuje aptek oraz ubóstwianego Rossmanna:

Jest też kilka punktów usługowych, które nie pasują do powyższych kategorii, a jednak mogą okazać się przydatne:

 • bankomat Planet Cash przy wejściu do Biedronki – 60 metrów,
 • ujęcie wody oligoceńskiej – 200 metrów:
  • warszawska kranówka jest zdatna do picia, ale jeśli wolisz, w pobliżu znajduje się także źródło tak zwanej oligocenki,
 • Poczta Polska – 650 metrów,
 • Kantor Marymont – 1 100 metrów:
  • duża dostępność walut i ich nominałów, a także przyzwoite kursy wymiany.

🍴 Restauracje i kawiarnie

Wokół apartamentu szeroko rozpościera się wachlarz lokali gastronomicznych. Podobnie jak w przypadku sklepów, przygotowałem listę miejsc, w których z graniczącym z pewnością prawdopodobieństwem zamówisz taki posiłek, na jaki aktualnie masz ochotę.

Tutaj także podane przy lokalach odległości zakładają poruszanie się pieszo najkrótszą dostępną trasą i zostały przedstawione w oparciu o dane serwisu Google Maps, a kolejność ich wymieniania podporządkowana jest rosnącej odległości. Kategorie zaś ułożyłem w oparciu o spodziewaną popularność poszczególnych typów dań.

Dystans ten w większości przypadków wynosi mniej niż kilometr, choć czasem zdarzają się też dalsze propozycje umieszczone w spisie przede wszystkim z uwagi na opcję dostawy. Wiele z wymienionych restauracji oferuje dowóz zamówienia za pomocą transportu własnego lub za pośrednictwem jednej z popularnych w stolicy aplikacji branży food delivery, takich jak Bolt Food, Glovo, Pyszne.pl, Uber Eats czy Wolt.

PS Wykrzyknikami (❗) oznaczyłem te lokale, które moim zdaniem zasługują na szczególną uwagę oraz takie, które przetestowałem na własnym żołądku i z czystym sumieniem polecam!

Pizza nie pyta, pizza rozumie. Na miejscu, na wynos, na śniadanie, na obiad, na deser i na kolację. Jeśli chodzi o okoliczne pizzerie, jest w czym wybierać:

 • San Giovanni Pizza & Pasta – 400 metrów:
  • najbliższy względem apartamentu lokal serwujący pizzę należy do popularnej w Warszawie sieci San Giovanni,
 • Sipizza – 850 metrów:
  • bardzo lubiana na Bielanach pizzeria doceniana zarówno za walory smakowe, jak i sympatyczną obsługę,
 • Mystic Pizza Bar – 1 200 metrów:
  • ukryty pośród domków jednorodzinnych niepozorny, ale bardzo klimatyczny lokal serwujący rzymską odsłonę pizzy,
 • La Pizza Napoletana 2.0 by Francesco Siano – 1 300 metrów:
  • choć lokal położony jest nieco dalej, oferuje opcję dowozu, a pyszna pizza w neapolitańskim stylu na szczęście niewiele traci w dość krótkim transporcie,
 • Kuchnia & Forma – 1 300 metrów:
  • tutaj już dostawa nie uratuje (pizzeria nie oferuje dowozu ani nie współpracuje z zewnętrznymi dostawcami), ale warto dotrzeć do lokalu na świetną pizzę przygotowaną z prawdziwie włoskich składników, a także inne dania kuchni włoskiej.

Kebabowych wyznawców zaprasza:

Twierdzenie, zgodnie z którym nie da się zjeść burgera w estetyczny sposób, pomoże udowodnić:

 • Pobyku Kuchnia Bar – 650 metrów:
  • klasyczne i autorskie kompozycje burgerów przygotowywanych z dobrej jakości wołowiny, a dodatkowo dania z wołowinowym motywem przewodnim, w tym steki,
 • Pobyku Burger, Steak & Bar – 1 200 metrów:
  • to bliźniaczy lokal zainaugurowanej w poprzednim myślniku minisieci, skupiający się jednak przede wszystkim na burgerach, których oferta różni się od tej z pierwszej propozycji,
 • Bydło i Powidło Meat-ing Place – 1 200 metrów:
  • niepozorny wolnostojący lokal oferujący smaczne burgery z urozmaiconymi sosami oraz dodatkami.

To, co znane i domowe wcale nie jest gorsze:

 • Quchareczka Bistro & Deli – 100 metrów:
  • znakomite domowe jedzenie kilka kroków od mieszkania, a oprócz stałego jadłospisu, atrakcyjna ruchoma oferta lunchowa,
 • Skarby Smaku – 850 metrów:
  • przygotowywane na miejscu tradycyjne potrawy z dobrym, prostym składem. Choć w lokalu zadomowiły się stoliki w symbolicznej liczbie, większość klientów zamawia dania na wynos,
 • pierogarnia Serce w mące – 1 000 metrów:
  • feeria pierogów z przeróżnymi farszami, dopełniona ofertą dań domowych,
 • Bar Marymont – 1 200 metrów:
  • legendarny bar mleczny widniejący na mapie Marymontu od 1960 roku i niezmiennie serwujący domowe klasyki w przystępnych cenach.

Takiej propozycji chyba nikt się tu nie spodziewał:

 • Fast Chicken – 1 000 metrów:
  • kurczak z rożna po węgiersku.

Dla miłośników tak zwanego „Chińczyka”:

Taco czy burrito zapewne nie należą do pierwszych lunchowych typów. A jednak warto je rozważyć:

 • Buenos Nachos – 900 metrów:
  • w niewielkim, pomimo dwóch pięter, wnętrzu drzemie prawdziwie meksykańskie smaki.

W jedzeniowych propozycjach nie mogło zabraknąć sushi:

 • Sushiberry – 1 600 metrów:
  • proszę nie przejmować się odległością, gdyż ten lokal oferuje wyłącznie dowóz, z którego zdecydowanie warto skorzystać ze względu na bogatą ofertę klasycznych i autorskich kompozycji, a także propozycje lunchowe oraz dużą dostępność zestawów promocyjnych.

Pora na prawdziwą perełkę:

 • Curry House – 1 800 metrów:
  • nie namawiam do odwiedzania najdalszego w tym zestawieniu lokalu, który jest niewielki i dość niewyględny. Gorąco zachęcam zaś do zamówienia najlepszego hinduskiego jedzenia w Warszawie, którym zaraziłem już wielu swoich znajomych (nie, nie mam ani grosza za tę promocję)!

Na osłodę życia:

 • Lodziarnio-kawiarnia Laurie – 350 metrów:
  • wizytówką lokalu są świetne i bardzo popularne w okolicy lody rzemieślnicze w ciekawych smakach,
 • Costa Coffee – 550 metrów:
  • dla miłośników kawy z sieciówek,
 • Croissant Cafe – 1 200 metrów:
  • lody rzemieślnicze i obłędne ciasta warte grzechu. Lokal położony nieco dalej, ale spacer w jego kierunku może być miłym pretekstem do odwiedzin pobliskiego i bardzo urokliwego Parku Stawy Kellera.

Wśród okolicznych bloków skrywają się też często niepozorne miejscówki, w których miło spędzisz wieczór. Znaczna część z nich znajduje się w pawilonie usługowym w pobliżu skrzyżowania ulic Słowackiego i Popiełuszki:

 • tawerna Gniazdo Piratów – 250 metrów:
  • kto by pomyślał, że to właśnie na Słodowcu, rzut beretem od apartamentu zadomowiła się – jak podaje strona internetowa lokalu – najstarsza tawerna w Warszawie, która od 2002 roku codziennie zaprasza na klimatyczne wieczory z muzyką na żywo w żeglarskim stylu,
 • Stołeczna Bar – 1 200 metrów,
 • Czeska Piviarnia – 1 300 metrów,
 • Kufle i Kapsle – 1 300 metrów,
 • Yellow Cab Cocktail Club & Burger Point – 1 300 metrów,
 • PraCoVnia Art-Club – 1 400 metrów:
  • piwa rzemieślnicze w towarzystwie występów w iście undergroundowym klimacie – także dosłownie, bowiem lokal znajduje się w suterenie.

📍 Atrakcje

Warszawa jest pełna różnorodnych atrakcji, a moim celem absolutnie nie jest napisanie kolejnego przewodnika po stolicy. Prospekty, które zebrałem dla Ciebie w lokalnym centrum informacji turystycznej znajdziesz na komodzie w salonie. Niniejszy spis uwzględnia natomiast ciekawe miejsca w okolicy apartamentu, które najprawdopodobniej nie są głównym tematem ogólnych publikacji na temat Warszawy.

Tak jak poprzednio, podane odległości zakładają poruszanie się pieszo najkrótszą dostępną trasą i zostały przedstawione w oparciu o dane serwisu Google Maps, a kolejność ich wymieniania także i tym razem podporządkowana jest rosnącej odległości. Do niektórych miejsc warto podjechać komunikacją miejską, korzystając z jednego z wielu połączeń opisanych w pierwszej części niniejszego poradnika.

PS Wykrzyknikami (❗) oznaczyłem te atrakcje, które moim zdaniem zasługują na szczególną uwagę.

Słodowiec i – szerzej – Bielany to bujnie zazieleniona część stolicy. Najbliższe tereny zielone znajdują się zaledwie kilka kroków od wyjścia z bloku:

 • Park Olszyna – 100 metrów:
  • na terenie parku położonego tuż obok osiedla Słodowiec zmieścił się chroniony prawnie zespół przyrodniczo-krajobrazowy, ścieżki spacerowe i rowerowe, a także kompleks boisk sportowych,
 • Park Zbigniewa Herberta – 300 metrów:
  • dominantę kompozycyjną terenu parkowego stanowi wzniesienie, określane lokalnie mianem „górki” dopełniane alejkami spacerowymi i atrakcyjnym placem zabaw,
 • Skwer Jerzego Jarnuszkiewicza – 650 metrów:
  • naturalne przedłużenie Parku Zbigniewa Herberta zlokalizowane po drugiej stronie ulicy Perzyńskiego – na odwiedzających czekają zrewitalizowane alejki spacerowe, place zabaw oraz siłownia plenerowa,
 • Park Kaskada – 850 metrów:
  • pierwotnie stanowił część rezydencji królewskiej na Marymoncie. Tytułowa kaskada zdradza urozmaicone ukształtowanie terenu wykorzystane przez efektowną fontannę,
 • Park Sady Żoliborskie – 1 000 metrów:
  • obszar dawnych ogródków działkowych miał przerodzić się w kolejne blokowisko, czemu sprzeciwili się okoliczni mieszkańcy, zawiązując stowarzyszenie zmierzające do utworzenia w tym miejscu zielonego terenu spacerowego,
 • Las Bielański – 1 900 metrów:
  • „karuzela, karuzela, na Bielanach co niedziela” – wers popularnej w latach 50. ubiegłego wieku piosenki zdradza historyczną popularność „lasku bielańskiego”. Dawne miejsce zabaw i rekreacji, współcześnie podporządkowuje się przede wszystkim ochronie przyrody pod szyldem rezerwatu. W sercu lasu znajduje się zespół pokamedulski. To właśnie białe habity mnichów stały się przyczynkiem nazwy dzielnicy,
 • Park Kępa Potocka – 2 300 metrów:
  • okoliczni mieszkańcy nie zwykli stosować tej sztywnej, oficjalnej nazwy. Na Bielanach czy Żoliborzu Kępa Potocka to po prostu Kanałek – czyli wiślane starorzecze wokół którego poprowadzono trasy spacerowe i rowerowe. Place zabaw, bary i kawiarnie sprawiają, że można tu spędzić znaczną część dnia,
 • Plaża Żoliborz – 3 500 metrów:
  • atrakcyjnie zacieniony teren nad Wisłą z miejscami na ogniska i barami, znacznie mniej uczęszczany niż inne, popularne warszawskie plaże.

W tej kategorii Warszawa może pochwalić się nie tylko Starówką i Zamkiem Królewskim:

 • Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski – 1 300 metrów:
  • fundamentami dzisiejszego „kościoła na górce”pozostałości pałacyku wzniesionego z inicjatywy króla Jana III Sobieskiego na cześć królowej Marysieńki. Spolszczona nazwa willi Marie Mont – Marymont funkcjonuje dziś jako określenie tego obszaru Żoliborza. Mury dawnej rezydencji odkryto i wyeksponowano na tyłach kościoła od strony ulicy Dembińskiego,
 • Cmentarz Powązki Wojskowe – 1 500 metrów:
  • nekropolia, na terenie której pochowani są – wbrew nazwie – nie tylko żołnierze. Oprócz Dolinki Katyńskiej czy Kwatery Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka”, pochowani są tu znani Polacy, między innymi: Krzysztof Kamil Baczyński, Władysław Broniewski, Jan Brzechwa, Ryszard Kapuściński, Julian Tuwim, Kazimierz Deyna, Kazimierz Górski, Irena Szewińska, Kamila Skolimowska czy Olga Jackowska (Kora),
 • Plac Konfederacji – 1 600 metrów:
  • serce Bielan – niewielki plac otoczony budynkami pochodzącymi z drugiej połowy lat 20. ubiegłego wieku. Od południa ogranicza go oryginalna sześciokątna bryła kościoła pod wezwaniem świętego Zygmunta z 1981 roku. Przecinająca plac ulica Płatnicza to moim skromnym zdaniem najpiękniejsze miejsce na Bielanach. Znajduje się przy niej klimatyczna Piekarnia DEJ. Nieopodal placu Konfederacji mieści się także warta odwiedzin Kawiarnia LAS,
 • Sanktuarium błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – 2 100 metrów:
  • parafia pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki związana z antykomunistyczną działalnością księdza Popiełuszki. Znajduje się tu także grób zamordowanego kapelana „Solidarności”,
 • Plac Wilsona – 2 100 metrów:
  • centralny punkt Żoliborza – słynny plac poświęcony prezydentowi USA, którego nazwisko lokalnie wymawia się przez „w”, nie zaś przez „ł”. Obok placu znajduje się Park Stefana Żeromskiego z dużym placem zabaw a okolica obfituje w ciekawe restauracje i kawiarnie,
 • Cytadela Warszawska – 3 000 metrów:
  • pozostałości twierdzy wybudowanej w latach 1832–1834 po upadku powstania listopadowego z rozkazu cara Mikołaja I. Charakterystycznym punktem fortyfikacji jest Brama Straceń stanowiąca mauzoleum ofiar carskich represji. Na terenie Cytadeli znajduje się nowo otwarte Muzeum Historii Polski.

Oferta kulturalna okolicy:

 • Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica – 450 metrów:
  • placówka należąca do ogólnowarszawskiej sieci publicznych bibliotek,
 • Teatr Komedia – 1 700 metrów:
  • atrakcyjnie położony w Parku Żołnierzy „Żywiciela” teatr, którego repertuar – jak sama nazwa wskazuje – ma widza przede wszystkim rozbawić, aniżeli skłonić do uwznioślonej refleksji,
 • Kino Tęcza – 1 800 metrów:
  • kultowe kino, które pod opieką Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy może liczyć na drugie życie. Choć sam budynek po latach oczekiwań dopiero przechodzi renowację, na jego dziedzińcu organizowane są w sezonie letnim wydarzenia artystyczne: wystawy i pokazy kinowe. Okolica obfituje w modne restauracje i kawiarnie,
 • Kino Wisła – 2 100 metrów:
  • kinowa odtrutka na multipleksy – kameralny kompleks trzech sal kinowych działa na Żoliborzu od 1961 roku.

Rekreacja na świeżym powietrzu to jeden z głównych atutów Bielan i Żoliborza. W okolicy znajdują się jednak także obiekty zamknięte przeznaczone typowo do uprawiania sportu:

 • Centrum Rekreacyjno Sportowe Syrenka – 100 metrów:
  • zespół boisk sportowych, niewielka ścianka wspinaczkowa i stoły do tenisa stołowego zlokalizowane w Parku Olszyna,
 • Forest Fitness & Siłownia – 350 metrów:
  • klub w hali sportowej przy CXXII Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Domeyki,
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji Żoliborz – 2 200 metrów:
  • oprócz kompleksu boisk sportowych i toru łuczniczego, znajduje się tu dobrze wyposażona pływalnia oraz skatepark w sezonie zimowym zamieniający się w lodowisko.

🚮 Wyrzucanie śmieci

To najmniej reprezentacyjna, ale jakże potrzebna zakładka. Inaczej niż w prawdziwym polskim domu, kosze na śmieci nie znajdują się pod zlewem, lecz w szafce na lewo od piekarnika. Na terenie Warszawy obowiązuje segregacja odpadów, dlatego dla Twojej wygody przygotowałem 4 osobne pojemniki.

Kontenery na śmieci znajdują się na tyłach budynku (najwygodniej dotrzeć do nich, wychodząc tylnym wyjściem – w kierunku wschodnim):

 • odpady zmieszane (czarne kontenery) – tuż po zejściu ze schodów skręć do pomieszczenia zsypowego we wnęce po prawej stronie (drzwi nie są zamykane na klucz),
 • bioodpady (brązowe kontenery), metale i tworzywa sztuczne (żółte kontenery), papier (niebieskie kontenery) i szkło (zielone kontenery) – funkcję altanki śmietnikowej pełni asfaltowy placu przy budynku.

Szczegółowe informacje na temat zasad segregacji odpadów znajdziesz tutaj.